• امروز : شنبه - ۱۵ آذر - ۱۳۹۹
  • برابر با : 20 - ربيع ثاني - 1442
  • برابر با : Saturday - 5 December - 2020
1

  • کد خبر : 6198
  • 25 آبان 1399 - 18:05
با توجه به قیمت روز میلگرد در روزهای آتی شاهد فعالیت ببیشتر بازارهای سرمایه می باشیم. کارخانه های فولادی با توجه به میزان تقاضا سعی کرده تا فعالیت خود را بیشتر کنند و بازار محصولات فولادی را رونق دهند. رونق در بازار محصولات فولادی به خصوص میلگرد این امکان را به وجود آورده تا تولیدکنندگان هم بیشتر از قبل بتوانند تولید را افزایش دهند.

در این بین کارخانه های مطرح فولادی با تولید محصولات فولادی خود تلاش کرده تا تولید خود را توسعه داده و خط تولید خود را روز به روز با فرآیند های نوین مواجه کنند. این فرآیندهای نوین برای تولید میلگردهای فولادی در خط نورد کارخانه ها توانسته تولید این محصول را با پیشرفت مواجه کرده است. خط نورد میلگرد کارخانه ها به گونه ای می باشد که اگر کارخانه روز به روز فعالیت خود را ادامه ندهد ممکن است با مشکلاتی از جمله پایین آمدن کیفیت میلگردها مواجه شوند و این مورد بیشتر بر این تاکید دارد که با پیشرفت روز افزون فناوری اطلاعات در این زمینه علاوه بر بالا رفتن کیفیت، استحکام میلگردها نیز بالا خواهد رفت.

هر چه کیفیت میلگردها بالاتر برود مسلما کارخانه ها فروش بیشتری از محصول خود خواهند داشت حال به بررسی خط های تولید نورد محصول میلگرد خواهیم پرداخت. اگر بخواهیم فعالان بازار میلگرد را مورد بررسی قرار دهیم به این نتیجه خواهیم رسید که بیشترین کارخانه هایی که خود را در زمینه ی تولید فعال نشان داده اند کارخانه های کویر کاشان، آناهیتا گیلان، روهینا دزفول و ذوب آهن اصفهان می باشد. میلگرد کارخانه ی کویرکاشان با توجه به اینکه مشتریان خاص خود را دارد بهترین مواد اولیه را برای تامین محصول میلگرد خود به کار خواهد برد. قیمت میلگرد کارخانه ی کویر کاشان بالاتر از قیمت میلگرد دیگر کارخانه ها نمی باشد بنابراین خرید میلگرد از این کارخانه این اطمینان را به شما خواهد داد که علاوه بر کیفیت بالا و به کارگیری فناوری های نوین از قیمت مناسبی برخوردار است. برای تولید میلگردهای فولادی بهتر است از نوع شمشی استفاده شود تا مرغوبیت خود را از دست ندهد. کارخانه ی کویر کاشان یکی از فعالان بازار در حوزه ی تولید میلگرد می باشد و دیگر کارخانه ها هم از نظر فعالیتی مطرح می باشند. میلگرد کارخانه ی ذوب آهن اصفهان به نسبت دیگر کارخانه ها در سطح شهر خود برای ارائه ی با کیفیت ترین محصول می تواند محصول خود را به این عنوان ارائه کند. بنابراین نتیجه می گیریم کارخانه های ذکر شده جزء بیشترین خط تولید می باشد هرچند که دیگر کارخانه ها هم فعالیت خاص خود را دارند. اما این کارخانه ها با فناوری روز دنیا سعی در تولید و بهبود کیفیت محصول خود را دارند.

بهترین نوع میلگرد:

شاید این تیتر برای شما خواننده ی عزیز اندکی با ابهام مواجه باشد اما ما با بررسی دقیق این محصول تا حد امکان این ابهام را بر طرف خواهیم کرد. اگر بگوییم میلگردها فولادی از نوع مختلف دارای کیفیت بالاتر می باشند تا حدودی این ابهام برطرف خواهد شد. به طور کلی اگر بخواهیم برای کیفیت محصولات فولادی بهترین کیفیت را بررسی کنیم باید مرغوبیت مواد اولیه ی آن را مورد بررسی قرار دهیم. کارخانه های تولید کننده ی میلگرد با فراهم کردن مواد اولیه ی خود از دیگر کارخانه خط نورد خود را راه خواهند انداخت. مواد اولیه ی فولادی باید به گونه ای باشند که اگر در معرض خوردگی قرار گرفتند تا حد ممکن توان مقاومت در برابر رطوبت را داشته باشند. حال به بررسی روند تولید میلگرد می پردازیم. میلگردهای فولادی از شمش تهیه می شوند. شمش های فولادی خود از آهن اسفنجی تهیه شده و آهن اسفنجی در نهایت از سنگ آهن تهیه می شود.

هفت راهکار افزایش سرعت پروژه بدون افت کیفیت
بیشتر...

سنگ آهن با قرار گرفتن در کوره و جدا کردن ناخالصی ها می تواند برای تولید آهن اسفنجی به کار رود درصد ناخالصی هایی که می تواند در سنگ آهن موجود باشد ماده ی کربن است. کربن در مواد فولادی به عنوان ضررآفرین ترین عنصر شناخته می شود. زیرا این ماده با قرار گرفتن در معرض اکسیژن می تواند، ماده ی فولادی را دچار زنگ زدگی و خوردگی کند و در نهایت برای تولید محصول فولادی و همچنین مواد ریخته گری باید به آنالیز مواد به کار رفته دقت لازم را به خرج داد. هر یک از محصولاتی که برای تولید میلگرد و تولید شمش بکار می روند آنالیز مورد نظری را دارند که درصد عناصر آن ها قابل بررسی خواهد بود خریداران با بررسی دقیق این آنالیز و میزان عناصر موجود تصمیم می گیرند که آیا این محصول قابل خریداری و استفاده می باشد یا خیر. برای تولید میلگرد از شمش های فولادی استفاده می شود که در نهایت باید آنالیز شمش مورد نظر را بررسی کینم. شمش های قوسی جزء بهترین نوع برای تولید میلگردهای فولادی می باشند. این مطلوب بودن کیفیت به این دلیل می باشد که شمش های فولادی با قرار گرفتن در کوره های قوس الکتریکی دارای سطحی یکسان از عناصر موجود می باشند. منظور از سطحی یکسان این است که عناصر موجود بکار رفته در شمش های قوسی در هر نقطه دارای یک ترکیب است و ممکن نیست در ناحیه ای از شمش کربن بیشتری به کار رفته و در ناحیه ی دیگر کربن پایین تر به همین دلیل است که شمش های قوسی بهترین نوع برای تولید میلگردهای فولادی می باشند. در این صورت قیمت میلگرد حرارتی با توجه به نوع شمش بکار رفته اندکی تغییر پیدا می کند اما این تغییر آنچنان بالا و پایین نمی باشد پس بهتر است برای تولید این محصول از محصولی با کیفیت استفاده کرد.

احتمال تعطیلی پنجشنبه‌های مشهد
بیشتر...

عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد

از جمله عواملی که می تواند قیمت میلگرد را با نوساناتی مواجه کند،قیمت فولاد خام است. فولاد خام همان ماده ی اولیه ای میباشد که برای تهیه میلگرد به کار برده خواهد شد. اگر مواد اولیه ی فولادی دچار نوسانات قیمتی بشوند نرخ قیمت محصولات میلگرد هم تغییر خواهد کرد. از آن جایی که میلگرد های فولادی از شمش تهیه می شوند قیمت محصول شمش به عنوان ماده خام اولیه تغییر فراوانی پیدا خواهد کرد. میلگرد های فولادی به سبب اینکه از چه شمشی تهیه می شوند و کیفیت پایین تر یا بالاتری دارند با تفاوت قیمت مواجه خواهند شد.هرچه کیفیت شمش های فولادی بهتر باشد ومیزان مواد اولیه به کار رفته در آن از مطلوبیت خاصی برخوردار باشد پس کیفیت این میلگرد افزایش خواهد یافت.

دیگر عواملی که می تواند بر قیمت میلگرد تاثیر بگذارد نرخ دلار و نوسان قیمت ارز خواهد بود. با توجه به اینکه قیمت ارز نوسان بسیاری دارد و هر روز دچار نوسان خواهد شد،پس قیمت ارز نیز بر قیمت مواد اولیه خام و هم بر قیمت ممحصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد A3 و دیگر میلگرد ها تاثیر می گذارد. نرخ ارز عاملی مهم در تغییر قیمت محصولات فولادی خواهد بود. از دیگر عواملی که می تواند بر قیمت میلگرد تاثیر بگذارد شاخص بورس عاملی است که میتواند اثر گذاری بالایی داشته باشد. شاخص های بررسی در بخش صنعت تا حدودی می توانند قیمت هارا تغییر دهند و یا حتی می توانند بر قیمت ها کنترل داشته باشند. عملکرد هرکدام از شاخص ها به خصوص عملکرد شاخص فلزات می تواند قیمت میلگرد را تغییر دهد.

دیگر شرایطی که این قیمت هارا بالا و پایین می کند شرایط جدی در بازار می باشد. شرایط جدی در بازار به واسطه گران مربوط است. واسطه گران با بالا بردن قیمت و خرید عمده از طریق کارخانه ها تا حدودی کار را برای مصرف کنندگان نهایی آسان می کنند اما تا حدی می توانند قیمت ها را در بازار بالا و پایین کرده و ابهاماتی در بازار به راه اندازند. در آخر می توان گفت قیمت میلگرد ها را عوامل زیادی دچار دگرگونی می کند بنابراین برای خرید میلگرد باید نهایت دقت را انجام داد تا زمان مناسب را پیدا کرده و بتوانیم محصول مورد نظر را خریداری کنیم. شما می توانید با کارشناشان مربوطه برای خرید محصول مورد نظر در ارتباط باشید و خرید خود را به بهترین نحو انجام دهید.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=6198

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.