• امروز : پنج شنبه - ۱۴ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Thursday - 6 October - 2022
1
مدیرعامل بانک مسکن خبر داد:

واریز ۲ هزار میلیارد تومان به صندوق ملی مسکن

  • کد خبر : 52227
  • ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۹:۵۴
واریز ۲ هزار میلیارد تومان به صندوق ملی مسکن
شایان گفت:هفته گذشته ۲ هزار میلیارد تومان از بانک عامل بخش مسکن به صندوق ملی مسکن واریز شد و تا پایان سال ۳ هزار میلیارد تومان دیگر واریز می شود.

محمود شایان گفت: در مسکن مهر، واحدهای مسکونی ابتدا ساخته و سپس تحویل می شد اما نهضت ملی مسکن متقاضی محور است و از همان ابتدا متقاضیان بلوک و واحد مسکونی خود را در اختیار دارند و به پروژه لینک می شوند.

به گفته مدیرعامل بانک مسکن در پروژه ۵۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن در پرند که توسط ستاد اجرایی فرمان امام ظرف یک سال و زودتر از موعد مقرر به اتمام رسید، به هر واحد ۴۵۰ میلیون تومان از سوی بانک عامل بخش مسکن تسهیلات اعطا شد.

او می گوید: تاکنون ۴ جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رئیس جمهور تشکیل شده و رئیس جمهور دستوراتی برای رفع موانع اجرای طرح ملی نهضت صادر کرد که مهمترین آن دستور وزارت کشور برای کاهش زمان صدور پروانه ساخت از سوی شهرداری ها بود که در این راستا صدور پروانه ساختمانی از ۸ ماه به یک ماه کاهش یافت.

او گفت : تاکنون ۶۲۲ هزار فقره افتتاح حساب نزد بانک عامل بخش مسکن انجام شده و ۳۸۰ هزار نفر واریز وجه داشته اند. این بانک تاکنون ۲۷ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران پرداخت کرده است.

به گفته شایان در حالی که خط اعتباری مسکن مهر ۵۵ هزار میلیارد تومان بود اما بانک عامل بخش مسکن تاکنون ۴۶ هزار میلیارد تومان قرارداد با خودمالکان به امضا رسانده است.

شایان درباره قرارداد بانک مسکن با پیمانکار صنعتی سازی ساختمان گفت: ۲۰ هزار واحد را بخش خصوصی به صورت صنعتی ظرف شش ماه احداث می کنند. اگر این رقم موفقیت آمیز باشد طول دوره مشارکت کاهش یافته و در نتیجه رقم اقساط تسهیلات ساخت مسکن کاهش خواهد یافت. هم اکنون سقف دوران مشارکت ۳ سال است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: طرح فروش متری مسکن در شورای فقهی سازمان بورس مراحل پایانی خود را طی می کند و در صورت تصویب در این شورا، متقاضی می تواند طی چند سال مسکن خریداری کند. همچنین امکان خرید و فروش یونیت های مسکن متری در بورس وجود خواهد داشت.

شایان می گوید: سقف وام ساخت مسکن از محل اوراق تسهیلات را برای سازندگانی که از فناوری نوین استفاده کنند به ۶۰۰ میلیون تومان رسانده ایم همچنین بانک عامل بخش مسکن و بانک مرکزی قراردادی داشتند که اصل و سود خط اعتباری ۵۵ هزار میلیارد تومان مسکن مهر ظرف ۱۵ سال به بانک مرکزی برگردد.

او گفت: هفته گذشته ۲ هزار میلیارد تومان از بانک عامل بخش مسکن به صندوق ملی مسکن واریز شد و تا پایان سال ۳ هزار میلیارد تومان دیگر به این صندوق منتقل می شود.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=52227
  • نویسنده : جامعه مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
  • 29 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای واریز ۲ هزار میلیارد تومان به صندوق ملی مسکن بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.