• امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 3 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
2
رئیس انجمن انبوه‌سازان همدان:

همکاری نکردن مسئولان همدان انبوه‌سازان را وادار به کوچ کرده است

  • کد خبر : 54632
  • ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۸:۲۱
همکاری نکردن مسئولان همدان انبوه‌سازان را وادار به کوچ کرده است
رئیس انجمن انبوه‌سازان همدان با اشاره به اینکه مهاجرت انبوه‌سازان همدان به سایر شهرها به دلیل همکاری نکردن مسئولان همدان بوده است، گفت: زمان‎‌بر بودن صدور پروانه ساختمانی و ندادن تخفیف در زمینه صدور پروانه ساختمانی از دلایل اصلی کوچ انبوه‌سازان همدان است.

محمدصادق پارسامهر ، با بیان اینکه صدور پروانه ساختمانی بین شش تا ۱۸ ماه زمان می‌‎برد،  اظهارکرد: صدور پروانه ساختمانی در شهرداری، نظام مهندسی و شرکت‌های خدمات رسان فرایندی طولانی را طی می‌کند به‌طوریکه بین شش تا ۱۸ ماه زمان نیاز است تا یک پروانه ساختمانی صادر شود.

وی با تأکید براینکه شهرداری همدان جدیداً صدور الکترونیکی پروانه‌های ساختمانی را شروع کرده است، تصریح کرد: در حال حاضر با روال قبل پروانه ساختمانی صادر می‌شود به ویژه در نظام مهندسی بررسی نقشه‌ها بسیار زمان‌بر است.

پارسامهر با بیان اینکه ظرف یک ماه گذشته دو بار به شورای شهر نامه ارسال کردیم که برای انبوه‌سازان تخفیفات صدور پروانه درنظر گرفته شود، یادآور شد: شهردار همدان در این زمینه همراهی کرد اما متأسفانه شورای شهر به این موضوع رأی منفی داده است.

فرش قرمز استانهای شمالی برای انبوه‌سازان همدان

رئیس انجمن انبوه‌سازان همدان با تأکید براینکه در شرایط رکود دبازار مسکن باید بسته‌های تشویقی به انبوه‌سازان داده شود، بیان کرد: وقتی شهردار و شورای شهر شهرهای شمالی برای انبوه‌سازان فرش قرمز پهن می‌کنند چرا باید در همدان بمانند؟

وی با بیان اینکه انبوه‌سازان همدان حتی به تهران رفتن را به ماندن در همدان ترجیح می‌دهند، افزایش قیمت پلاستوفوم(یونولیت سقفی) را از دیگر مشکلات انبوه‌‍سازان دانست و افزود: قیمت پلاستوفوم درمهرماه ۷۰ هزار تومان بوده که امروز به ۴۱۰ هزار تومان رسیده است یعنی ظرف یک ماه ۳۴۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

پارسامهر ادامه داد: افزایش قیمت پلاستوفوم باعث افزایش قیمت۵۰ میلیون تومانی برروی یک سقف ۳۰۰ متری خواهد شد که به شدت برروی قیمت ملک تأثیر خواهد داشت. وقتی هزینه تمام شده هر متر مسکن در همدان به‌طور مثال ۲۰ میلیون شود هیچ سازنده‌ای حاضر نیست کمتر از این میزان ملکش را بفروشد.

رکود بازار مسکن در همدان

وی با اشاره به افزایش قیمت مصالح ساختمانی به ویژه پلاستوفوم، افزایش قیمت دلار، رکود بازار مسکن در همدان و عدم پرداخت تسهیلات مسکن، یادآور شد: در سطح استان همدان ۷۰۰ نفر عضو انجمن انبوه‌سازان هستند که حداقل ۲۰ درصد آنها مهاجرت کردند و اصلا رغبتی به بازگشت به همدان ندارند.

رئیس انجمن انبوه‌سازان همدان اظهار کرد: در حال حاضر بازار مسکن در همدان راکد است به‌طوریکه افزایش قیمت مسکن رخ داده ولی خریدار وجود ندارد.

پرداخت تسهیلات از بانک مسکن قفل شده است

پارسا مهر با بیان اینکه پرداخت تسهیلات از بانک مسکن قفل شده است، تصریح کرد: بانک مسکن برای خرید مسکن ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند که برای خرید یک آپارتمان پنج یا شش میلیاردی عددی نیست درحالیکه در سالهای گذشته ۵۰ درصد از قیمت یک آپارتمان را وام پرداخت می‌کردند. ناگفته نماند که یکی از دلایلی که بانکها نمی‌توانند وام پرداخت کنند این است که قدرت خرید مردم کم شده است و مردم توان پرداخت اقساط تسهیلات را ندارند.

وی با اشاره به اینکه هیچ بانکی سه میلیارد وام نمی‌دهد، ادامه داد: هیچ بانکی سه میلیارد وام نمی‌دهد چرا که هیچ کارمندی قدرت بازپرداخت این مبلغ را ندارد بنابراین می‌توان گفت موازنه حقوق با قیمت فعلی آپارتمان بهم خورده است و حقوق مردم کفاف خرید مسکن را نمی‌دهد.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=54632
  • نویسنده : جامع مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
  • 13 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای همکاری نکردن مسئولان همدان انبوه‌سازان را وادار به کوچ کرده است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.