• امروز : جمعه - ۱۴ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - رجب - 1444
  • برابر با : Friday - 3 February - 2023
1

هزینه ۲۵ میلیون تومانی آماده سازی اراضی نهضت ملی مسکن

  • کد خبر : 52353
  • ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۹:۵۱
هزینه ۲۵ میلیون تومانی آماده سازی اراضی نهضت ملی مسکن
معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: برای آماده‌سازی اراضی نهضت ملی مسکن باید ۲۵ میلیون تومان توسط متقاضی پرداخت شود.

علیرضا فخاری گفت:  آنچه که در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است این که به‌دنبال تامین منابع برای تولید انبوه مسکن برای کاهش قیمت‌هاست. به این ترتیب با ایجاد تعادل در تقاضا و عرضه قیمت مسکن شکسته می‌شود.

به گفته مدیرعامل نهضت ملی مسکن  واگذاری زمین به‌صورت رایگان است. در جلساتی که تشکیل داده‌ایم دوستان را مجاب کرده‌ایم که چه کارهایی انجام شود تا فرمایشات رهبر معظم انقلاب در بخش مسکن محقق شود. اگر بتوانیم منابع را تامین کنیم می‌توانیم مسکن را ارزان‌ کنیم.

او می گوید: ۸۵۰ هکتار اراضی مازاد وزارت علوم شناسایی شده که ما مدعی بازگرداندن آن به سبد تولید نهضت ملی مسکن هستیم. امروز به دلیل وجود ابزارها با فناوری بالا ممکن است نیاز به استقرار جمعیت برای دانشجویان هر روز کمتر شود. تقاضای ما از وزارت علوم این بوده که همراهی کنند تا از محل زمین‌های مازاد، واحدهای نهضت ملی مسکن را بسازیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن  گفت: اراضی وزارت علوم عمدتا در محدوده شهری است و زیرساخت‌ها،منابع موردنیاز را برای بارگذاری جمعیت از پیش فراهم کرده است.

فخاری  گفت:درباره ساخت و ساز مسکن توسط دستگاه‌های دولتی می‌توانند با رعایت قوانین و در قالب نهضت ملی مسکن ساخت و ساز را انجام دهند. وزارت راه و شهرسازی آمادگی همکاری با این دستگاه‌ها را دارد و می‌توانیم با تسهیلات بانکی کارمندان را خانه‌دار کنیم.

او می گوید: برای آماده‌سازی واحدهای نهضت ملی مسکن باید  ۲۵ میلیون تومان  هزینه را متقاضی پرداخت  کند . منظور از آماده‌سازی همتراز کردن زمین برای بارگذاری و تامین زیرساخت‌های اولیه واحدهاست. در برخی شهرها که زمین توپوگرافی تندی دارد مجبوریم هزینه‌های بیشتری را صرف کنیم و دولت در این بخش کمک می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:به تعهد ۳٫۲ میلیون واحد مسکونی برای تامین زمین می‌رسیم. در روستاها نیز ۸۰۰ هزار واحد در حال تامین زمین است.

او گفت: زمین‌خواری در حوزه اراضی وزارت راه و شهرسازی با تشکیل یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن به صفر رسیده است.

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت:حال برنامه ریزی برای سوق منایع مالی به سمت بخش ساخت وساز هستیم که با کاهش قیمت تمام شده ساخت مسکن را در قالب انبوه سازی کاهش دهیم.

او گفت: برای ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی نهضت ملی مسکن  ۸۰ هزار هکتار اراضی نیاز داریم که امیدوار هستیم، تامین شود .

 

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=52353
  • نویسنده : جامعه مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
  • 80 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای هزینه ۲۵ میلیون تومانی آماده سازی اراضی نهضت ملی مسکن بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.