• امروز : دوشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Monday - 5 December - 2022
1

نظام مهندسی هر کجا که تعهد و وظیفه‌ای دارد، نیست

  • کد خبر : 53648
  • ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
نظام مهندسی هر کجا که تعهد و وظیفه‌ای دارد، نیست
فرماندار رزن با انتقاد شدید از نظام مهندسی گفت: نظام مهندسی هر کجا که تعهد و وظیفه‌ دارد، نیست و هر کجا که به منافعشان باشد حضور دارند.

علی اصغر غفاری‌آثار در ستاد هماهنگی پیگیری مناسب سازی شهرستان اظهار کرد: متاسفانه یکی از مشکلات ما در حوزه نظام‌مهندسی است چرا که نظام‌مهندسی غیر از اینکه جیب خود را پر کند هیچ تعهدی برای هیچ کجا و هیچ‌کس، نه برای شهر و نه برای مردم ندارد.

وی با بیان اینکه نظام‌مهندسی صرفا جیب خود را می بیند و با این کار خود موجب آزار است، افزود: دو سال است برای یک بحث مجری ذی صلاح دو تا سه بار موضوع مصوب و حل شده اما مشکل همچنان به قوت خود باقی است.

غفاری آثار گفت: ۹ ماه پیش نیروی بومی نظام‌مهندسی شهرستان را تغییر دادند و قرار شد ظرف سه ماه نیروی بومی جدید برای نظام‌مهندسی رزن معرفی کنند اما ۹ ماه است از این موضوع می‌گذرد و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار است نظام مهندسی اینگونه کار کند باید تکلیفمان را به طریق دیگری که بلد هستیم با این  دوستان حل کنیم، یاد آور شد: نظام‌مهندسی در جلسات ما حضور ندارند هرجا موضوع منافعشان است و پول به جیب‌شان برود هستند و آنجا که وظیفه و تعهد آنان است هیچ کجا نیستند.

غفاری آثار در ادامه با تاکید بر رفع سدمعبر  شهر رزن توسط شهرداری گفت: تا کی باید سد معبر موجب آزار مردم شهر رزن باشد؟ باید هرچه سریعتر برای همیشه این‌موضوع طی مصوبه‌ای مرتفع شود تا به واسطه اجرای آن برخی از مغازه‌هایی که نسبت به ایجاد سدمعبر در پیاده رو و حتی کُند رو اقدام کرده‌اند با ورود حوزه سد معبر شهرداری برای حل مشکل اقدام لازم انجام شود.

وی همچنین با اشاره به فرصت یکماه به ادارات در رابطه با مناسب سازی دستگاه‌های خود، افزود: بیشترین اعتبار توزیع فرهنگی از بین دستگاه‌های سطح شهرستان به کانون پرورش فکری شهرستان اختصاص داده شده که باید با توجه به اعتبارات موجود خود نسبت به ایجاد رمپ اقدام لازم را انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه اداراتی که نسبت به مناسب سازی ورودی خود اقدام نکرده‌اند هرچه سریعتر نسبت به این امر مهم اهتمام داشته باشند، یاد آورشد: در طرح جدید بلوار حضرت امام (ره) همه موارد مناسب سازی دیده شده  که در صورت جواب مشاور طرح در زمان‌مقرر طرح فوق اجرایی می‌شود.

غفاری آثار همچنین با تاکید بر ضرورت مناسب سازی عابر بانکها و بانکها یاد آور شد: تامین اجتماعی رزن ماهیانه یک میلیارد تومان برای شهرستان هزینه می‌کند و ۷۰ میلیارد تومان از شهرستان درآمد دارد و مشکل اعتباری خاصی ندارد و اقدام به مناسب سازی نکردن ساختمان تامین اجتماعی هیچ توجیهی ندارد.

وی با اشاره به اینکه برای  مناسب سازی ادارات به اعتبار چندانی نیاز نیست و توجه به مشکلات توان‌یابان عزیز در تردد ضرورت دارد، گفت: بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، شرکت برق، منابع طبیعی، ارشاد اسلامی، جهادکشاورزی و بنیادشهید از دیگر اداراتی هستند که ظرف یکماه آینده باید نسبت به مناسب سازی دستگاه‌های خود اقدام کنند.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=53648
  • نویسنده : جامع مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
  • 35 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای نظام مهندسی هر کجا که تعهد و وظیفه‌ای دارد، نیست بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.