• امروز : جمعه - ۱۴ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - رجب - 1444
  • برابر با : Friday - 3 February - 2023
1

طرح نهضت ملی مسکن با همکاری شرکت های دانش بنیان امکان پذیر است

  • کد خبر : 55536
  • ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۸:۴۲
طرح نهضت ملی مسکن با همکاری شرکت های دانش بنیان امکان پذیر است
سرپرست مرکز تحقیقات راه و شهرسازی گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن با رویکرد و بهره مندی از توان شرکت های دانش‌بنیان امکان پذیر است.

آقای محمدمهدی حیدری گفت: در جوامع پیشرو پژوهش موتور محرک پیشرفت شناخته می‌شود و طبق بیانات رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب که علم و پژوهش آشکارترین ابزار هر کشوری است، تکلیف بر همه ما روشن است.

به گفته  سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، از اقدامات مهمی که طی ۷ ماه گذشته در دستور کار مرکز قرار گرفت، ارتباط با مراکز دانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی  است و رویکرد مرکز تحقیقات ارتباط موثر با سازمان‌ها و سایر معاونت‌های وزارتخانه و تعریف پروژه‌های مساله‌محور است.

حیدری ارائه راهکارهای عملیاتی را برای مسائل موجود کشور از جمله وظایف مرکز تحقیقات و مراکز پژوهشی اعلام کرد و گفت: توجه به نگهداری علاوه بر ساخت باید در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد و این تغییر نگاه باید در نشریه‌ها و ضوابط لحاظ شود.

او ادامه داد: با توجه به تاکیدهای وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ایجاد حلقه ارتباط بین نخبگان و دستگاه‌های اجرایی این مهم از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: هم‌اکنون شبکه گسترده‌ای از اعضای هیات‌ علمی در دانشگاه تشکیل شده است که توان علمی و پژوهشی آنها در خدمت وزارت راه و شهرسازی قرار بگیرد، مرکز تحقیقات، حلقه واسط نخبگان و دستگاه‌های اجرایی است و با تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر بهره‌مندی از توان نخبگان و به کارگیری آنها، مرکز تحقیقات جمع‌آوری ایده‌ها و طرح‌ها را در برنامه دارد و با بررسی آنها در صدد ارتباط موثر دانشگاه با حوزه‌های اجرایی است.

حیدری گفت: پیش‌نویس آیین‌نامه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تهیه شده است و در حال تفاهم برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.

او بر تقویت و نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد و گفت: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بازوی پژوهشی نهضت ملی مسکن است و در خصوص الحاق اراضی به محدوده برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن همکاری مناسب را انجام می‌دهد. همچنین صنعتی سازی و احیای دبيرخانه فناوری‌های نوین در مرکز از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار مرکز تحقیقات قرار دارد.

او اجرای طرح نهضت ملی مسکن با سه رویکرد کیفی سازی، ارزان سازی و سرعت مستلزم بهره‌مندی از توان شرکت های دانش‌بنیان و صنعتی‌سازی برشمرد.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی یادآور شد: سالیان سال است که مرکز ارزیابی صنعت و کارخانجات را انجام می‌دهد و در این خصوص توسط مرکز تحقیقات، گواهینامه فنی صادر می‌شود. بنابراین انتظار است تا در اجرای طرح نهضت ملی مسکن مصالح ساختمانی از کارخانجانی تهیه شود که دارای گواهینامه فنی هستند.

 

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=55536
  • نویسنده : جامع مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
  • 11 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای طرح نهضت ملی مسکن با همکاری شرکت های دانش بنیان امکان پذیر است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.