• امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 3 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
0
استاندار در افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان:

صنعت ساختمان یک فرصت بسیار خوب برای صادرات خراسان رضوی است

  • کد خبر : 54432
  • ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۹:۴۵
صنعت ساختمان یک فرصت بسیار خوب برای صادرات خراسان رضوی است
استاندار خراسان رضوی صنعت ساختمان را یک فرصت بسیار خوب برای صادرات استان دانست و تصریح کرد: به دلیل کیفیت و کمیت کالاهای تولیدی در استان و با توجه به نیازمندی‌های کشورهای همسایه این صنعت یک امکان صادراتی و بازرگانی بسیار خوبی را فراهم می‌کند.

یعقوبعلی نظری امشب ۱۷ آبان ماه در افتتاحیه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، تاسیسات و تجهیزات جانبی مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان به دلیل ارتباط این صنعت با تولیدات الکترونیکی و نیازمندی‌های سخت افزاری از جمله اسکلت ساختمان بسیار اثرگذار است، به ویژه اینکه مردم و تولیدکنندگان مسکن می‌توانند از این طریق با تولیدکنندگان بخش‌های مختلف آشنا شوند.

وی این صنعت را یک فرصت بسیار خوب برای صادرات استان دانست و تصریح کرد: به دلیل کیفیت و کمیت کالاهای تولیدی در استان و با توجه به نیازمندی‌های کشورهای همسایه این صنعت یک امکان صادراتی و بازرگانی بسیار خوبی را فراهم می‌کند. به علاوه اینکه با توجه به طرح نهضت ملی مسکن نیاز جدی به تولیدات مصالح ساختمانی در کشور وجود دارد.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به سهم استان در طرح نهضت ملی مسکن چه توسط خود متقاضیان به صورت متمرکز و چه به صورت انبوه‌سازی در سطح کشور، صاحبان صنایع و تولیدکنندگان در استان می‌توانند از این ظرفیت و فرصت به نحو احسن استفاده کنند.

نظری درباره صادارت کالاهای صنعت ساختمان از خراسان رضوی بیان کرد: طی یک سال گذشته جهش بسیار خوبی در ترانزیت و صادرات در خراسان رضوی داشته‌ایم که بخش جدی آن مبتنی بر تولیدات استان به ویژه مصالح ساختمانی و بخش مسکن بوده است. بر این اساس بخش مسکن یکی از بخش‌های پیشران در زمینه فعال‌سازی بسیاری از بخش‌های تولیدی است.

وی افزود: خراسان رضوی در زمینه ظرفیت صادارت به کشورهای آسیای مرکزی و کشورهای همسایه، با توجه به اینکه این مساله جزو سیاست‌های جدی دولت است، موفق بوده و مصالح ساختمانی بسیار خوبی در استان تولید می‌شود. همچنین طرح نهضت ملی مسکن ظرفیت بسیار خوبی است تا با ساخت تعداد واحدهایی که برای استان و کل کشور تعریف شده، بخش‌های مرتبط با بخش صنعت ساختمان به ویژه بخش تولید و اشتغال فعال شود.

استاندار خراسان رضوی  در خصوص نقش تولیدات صنعت ساختمان استان در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن تصریح کرد:  صنعت ساختمان نقش اصلی و پایه در ساختمان‌سازی دارد. تمام بخش‌ها از صنایع الکترونیک و هوشمند گرفته تا صنایع فولادی با صنعت ساختمان در ارتباط است، پس بنابراین بخش عمده‌ای به عنوان صنعت ساختمان می‌تواند بسیاری از بخش‌های مرتبط را فعال کند و خراسان رضوی ظرفیت بسیار خوبی در صنعت ساختمان دارد.

وی درباره اثرات برگزاری نمایشگاه‌ ساختمان در پیشرفت این صنعت بیان کرد: این نمایشگاه نقطه اتصالی بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است. برگزاری این نوع نمایشگاه‌ها زمینه و امکان معرفی تولید کننده و مصرف کننده به یکدیگر را فراهم می‌کند.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=54432
  • نویسنده : جامع مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
  • 26 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای صنعت ساختمان یک فرصت بسیار خوب برای صادرات خراسان رضوی است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.