• امروز : یکشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 29 - صفر - 1444
  • برابر با : Sunday - 25 September - 2022
1
استاندار کردستان:

زمین های مرغوب در اختیار طرح نهضت مسکن ملی قرار گیرد

  • کد خبر : 52791
  • ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۹:۲۸
زمین های مرغوب در اختیار طرح نهضت مسکن ملی قرار گیرد
 استاندار کردستان گفت: دستگاه های اجرایی باید زمین های مرغوب موجود را که نیازی به آن نیست در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار دهند.

اسماعیل زارعی کوشا، امروز چهارشنبه در شورای مسکن استان با تأکید براینکه دستگاه‌های اجرایی و ادارات در زمینه اختصاص زمین برای ساخت مسکن محرومان خساست به خرج ندهند اظهار کرد: دستگاه های اجرایی باید زمین های مرغوب موجود را که نیازی به آن نیست در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار دهند.

وی افزود:  مساله در اختیار قرار دادن زمین های مرغوب نباید آسیبی به کاربری های عمومی وارد کند و باید تصمیمات مدیریتی در مورد جابجایی و تغییر کاربری ها بدرستی انجام شود و کاربری های عمومی مازاد برنیاز به کمک مسکن بیایند .

استاندار کردستان یادآور شد: اصل و اساس شکل گیری انقلاب اسلامی نیز بر همین مبنای توجه به محرومان و رفع نیازهای این قشر است لذا باید تلاش ک

وی با اعلام اینکه پرسنل دستگاه های اجرایی که واجد شرایط در ثبت نام برای مکسن در اولویت هستند افزود: این موضوع نباید باعث تبعیض شود و در این زمینه اولویت ما کاربری عمومی است.

زارعی کوشا تاکید کرد: اجرای پروژه های مسکن ملی به شرکت، پیمانکار، مشاور و مجریان خاصی منحصر نشود و توزیع عادلانه کار بین شرکت‌ها انجام شود تا همه متنفع شوند.

وی افزود: در این زمینه می توان با رعایت الزامات قانونی شرکت هایی که مدت هاست پروژه ای در اختیار نداشته و با مشکلات اقتصادی روبرو شده اند را نیز در این کار سهیم کرد چرا که این پروژه مسکن علاوه بر اینکه تعداد زیادی را صاحبخانه می کند می تواند اقتصاد را نیز حرکت دهد.

استاندار کردستان در ادامه با بیان اینکه جایگاه شورای مسکن یک جایگاه واقعی بوده و مسوول اصلی مسکن فرمانداران هستند، گفت: هیچ اقدامی در زمینه اجرای طرح مسکن در شهرستان هاو تصمیم گیری ها در این حوزه بدون هماهنگی و اطلاع فرمانداران انجام نشود .

وی افزود: همه اقدامات باید با مجوز و اطلاع فرمانداری انجام شود و مجموعه اقدامات همه شهرستان ها به معاونت امور عمرانی استانداری ختم خواهد شد که باید نظارت جامع و کاملی در این زمینه صورت گیرد.

زارعی کوشا تاکید کرد: در راستای اجرای این طرح نباید تمرکز بر مراکز شهرستان ها باشد بلکه لازم است شهرهای اقماری نیز دیده شده و مشکلاتشان احصا و در شورای مسکن شهرستان ها و استان مطرح شود.

وی همچنیبن به سامانه ثبت نام مسکن ملی اشاره کرده و گفت: ارزیابی و شناسایی ثبت نام کنندگانی که فاقد شرایط هستند بسیار موضوع مهمی است و نباید بخاطر این طرح روستاها خالی از سکنه شوند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=52791
  • نویسنده : جامعه مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
  • 24 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای زمین های مرغوب در اختیار طرح نهضت مسکن ملی قرار گیرد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.