• امروز : دوشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Monday - 5 December - 2022
0

دو دستاورد سازمان نقشه‌برداری در نشست کمیته جهانی اطلاعات مکانی

  • کد خبر : 53633
  • ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
دو دستاورد سازمان نقشه‌برداری در نشست کمیته جهانی اطلاعات مکانی
با اکثریت آرا، سازمان نقشه‌برداری ایران به عنوان عضو اصلی هیئت رئیسه کمیته جهانی اطلاعات مکانی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد.

سازمان نقشه برداری ایران در یازدهمین نشست عمومی کمیته جهانی اطلاعات مکانی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه (UN-GGIM-AP)،پس از رأی‌گیری به عنوان عضو اصلی کمیته جهانی اطلاعات مکانی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه (UN-GGIM-AP) انتخاب شد.

انتخاب این سازمان به عنوان رئیس کارگروه سوم تلفیق داده‌های مکانی و آماری از دیگر دستاوردهای این نشست است.

یازدهمین نشست عمومی کمیته جهانی اطلاعات مکانی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه (UN-GGIM-AP) در ۲۲ مهرماه ۱۴۰۱ در شهر حیدرآباد کشور هندوستان برگزار و این نشست در آخرین روز از دومین کنگره جهانی سازمان ملل برای اطلاعات مکانی (UNWGIC) برگزار شد.

در این نشست، علی جاویدانه، رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور به عنوان تنها نماینده ایران در کمیته جهانی اطلاعات مکانی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه (UN-GGIM-AP) شرکت کرد و طی گزارشی مجموعه عملکرد کشور و سازمان نقشه‌برداری کشور را شرح داد.

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با معرفی دپارتمان‌های مختلف فنی سازمان نقشه‌برداری کشور، به دستاوردهای مهم فنی سازمان‌ در عرصه‌های بین‌الملل پرداخت و گفت: سازمان نقشه‌برداری کشور علاوه بر ارتباط با انجمن‌های بین‌المللی، همکاری‌های گسترده با سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) و انعقاد تفاهم‌نامه بین‌المللی با جمهوری تاجیکستان در عرصه صدور خدمات فنی و مهندسی، آماده همکاری با تمامی کشورهای آسیا و اقیانوسیه در حوزه اطلاعات مکانی است.

وی با اشاره به سابقه سازمان نقشه‌برداری کشور در کمیته جهانی UN-GGIM-AP در سال‌های گذشته، به برگزاری دومین نشست عمومی این کمیته جهانی در سال ۲۰۱۳ در تهران و برگزاری اولین نشست هیئت اجرایی این کمیته جهانی در همان سال، ریاست یکی از کارگروه‌ها به مدت سه سال و حضور فعال در تمامی نشست‌های عمومی در سال‌های گذشته اشاره کرد.

جاویدانه با اشاره به خودکفایی کشور در حوزه نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی، افزود: سازمان نقشه‌برداری کشور با اکتفا به توان داخلی موفق به خودکفایی در تمام عرصه‌های فنی شده است.

در ادامه، جاویدانه پس از توضیحات جامع در خصوص توانمندی‌های کشور، نامزدی ایران به عنوان عضو هیئت رئیسه را مطرح کرد که پس از رای‌گیری، ایران با حداکثر آرا به عنوان عضو اصلی در هیئت رئیسه کمیته جهانی اطلاعات مکانی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد.

به نقل از اداره همکاری‌های بین‌المللی و صدور خدمات فنی و مهندسی سازمان نقشه‌برداری کشور، همچنین در دستاورد مهمی دیگر، رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، نامزدی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس کمیته “تلفیق اطلاعات مکانی و آمار” را مطرح کرد که پس از توضیحات دکتر جاویدانه و رای گیری اعضا، موفق به کسب جایگاه ریاست این گروه کاری شد.

علاوه بر این سازمان نقشه‌برداری ایران به عنوان نایب رئیس در کارگروه اول و چهارم کمیته جهانی UN-GGIM-AP نیز انتخاب شد.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=53633
  • نویسنده : جامع مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
  • 47 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای دو دستاورد سازمان نقشه‌برداری در نشست کمیته جهانی اطلاعات مکانی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.