• امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 10 - رجب - 1444
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
0

تصویب قانونی برای زمین‌های آموزشی

  • کد خبر : 55625
  • ۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
تصویب قانونی برای زمین‌های آموزشی
 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: موضوع تامین زمین با کاربری آموزشی را جدیدا در سایت‌های مسکن مهر مصوب کردیم تا زمین به اندازه کافی دیده شود.

محمود چاوشان  اظهار کرد: حدود ۱۲ سایت مسکن مهر در استان وجود دارد و حدود ۱۶ هرار واحد مسکن مهر در حال ساخت است که ۲۲ هزار دانش‌آموز در این مناطق زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه موضوع تامین زمین با کاربری آموزشی را جدیدا در سایت‌های مسکن مهر مصوب کردیم تا زمین به اندازه کافی دیده شود، افزود: پیش بینی شده و برنامه ما این است که کمبود فضای آموزشی را در این نقاط جبران کنیم.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه در یکی از سایت‌های مسکن مهر با کمبود زمین مواجه هستیم یعنی اگر خیر نیز اعلام آمادگی کند متاسفانه زمین نداریم، اظهار کرد: در مساکن مهر جدید پیش بینی زمین با کاربری آموزشی دیده شده است.

چاوشان با بیان اینکه امیدواریم کمبود فضای آموزشی در این نقاط برطرف شود، تصریح کرد: در سال تحصیلی ۵۳ پروژه با ۱۸۱ کلاس درس با حدود ۱۷ هزار و ۹۰۰ مترمربع را به فضای آموزشی اضافه کردیم.

اعتباراتی برای استانداردسازی سامانه‌های گرمایش

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۸۲ پروژه با حدد ۵۰۰ کلاس درس با ۷۵ هزار مترمربع را در دست اجرا بردیم، تصریح کرد: علاوه بر این در بحث استانداردسازی سامانه‌های گرمایش یکی از دغدغه‌های ما مدارسی بود که از تجهیزات گرمایشی غیراستاندارد استفاده می‌کردند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی بیان کرد: با استفاده از قانون بودجه، اعتباراتی را در بحث گرمایش اخذ کردیم که حدود ۵۰ میلیارد تومان بود و اکنون برای ۱۰۸۶ کلاس درس و بیش از ۶۰۰ فضای جانبی تامین تجهیزات استاندارد گرمایشی کردیم.

چاوشان با اشاره به نیاز آموزش و پرورش به تجهیزات کمک آموزشی، یادآور شد: گلایه‌هایی در بحث تجهیزات آموزشی داشتیم و ۵۳ میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته بابت تجهیزات گرمایشی، سرمایشی، آموزشی و کمک آموزشی اختصاص یافت.

وی از مصوبات سفر اول رئیس جمهور به خراسان جنوبی گفت و بیان کرد: در سفر اول هیأت دولت به خراسان جنوبی چهار پروژه شامل؛ احداث سالن ریحانه النبی قائنات، سالن شهدای معلم طبس، تکمیل مجموعه ورزشی دانش آموزی شهید شهپر و تکمیل استخر سرپوشیده دانش آموزی حاجی آباد با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مصوب شد که تحقق ۱۰۰ درصدی داشت و سه میلیارد اعتبار نیز از متمم سفر جذب و محقق شده است.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=55625
  • نویسنده : جامع مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
  • 7 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای تصویب قانونی برای زمین‌های آموزشی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.