• امروز : دوشنبه - ۱۱ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Monday - 3 October - 2022
0
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در دیدار با انبوه سازان مسکن؛

تسریع در برآورد و نیازسنجی خدمات زیربنایی طرح نهضت ملی مسکن بهارستان 

  • کد خبر : 52991
  • ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
تسریع در برآورد و نیازسنجی خدمات زیربنایی طرح نهضت ملی مسکن بهارستان 
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در جلسه‌ای با حضور نمایندگان انبوه سازان و سازندگان طرح نهضت ملی مسکن شهر جدید بهارستان بر  تسریع در برآورد خدمات زیربنایی مورد نیاز تاکید کرد.

علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن شهر جدید بهارستان و پیشرفت فیزیکی این پروژه بازدید بعمل آورد.

در طی این بازدید مسائل و مشکلات اجرایی احصا و در جلسه‌ای با جمعی از سازندگان و انبوه سازان مسکن ضمن بررسی موانع، راهکارهای عملی جهت شتاب بخشی به عملیات اجرایی این طرح ارائه شد.

این جلسات هر دو هفته یکبار بمنظور رفع موانع اجرایی و با هدف سرعت بخشی به پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن استان با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان برگزار و در طی آن مسائل احتمالی که در مسیر اجرای پروژه پیش می‌آید فی المجلس تعیین تکلیف می‌شود.

در این جلسه ضمن قرائت صورتجلسه قبلی، موارد به صورت دقیق و ریزبینانه مورد پیگیری قرار گرفت و مباحثی که نیاز به مصوبه شورای مسکن داشت احصا شدند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در این جلسه با اشاره به اهمیت طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: اجرای این پروژه باید با نگاهی ویژه انجام پذیرد لذا برای حل مشکلات، ضروری است تا شرکت عمران شهرهای جدید با حضور در کارگاه‌های مرتبط با این طرح، مسائل و مشکلات را با سرعت پیگیری و حل و فصل کند همچنین برخی موارد نیاز به پیگیری ویژه و رایزنی دارد.

وی افزود: هدف از برگزاری این جلسات، هماهنگی برای رفع مسائل کلی در رابطه با طرح نهضت ملی مسکن است اما برای رفع برخی مسائل فنی و تخصصی می‌بایست جلساتی با فاصله زمانی کوتاه تر و مداوم در مجموعه برگزار تا مشکلات حل و فصل شود.

قاری‌قرآن با اشاره به اهمیت تامین خدمات زیربنایی در سایت مسکن بهارستان اذعان داشت: در حال حاضر نیاز برق مصرفی برای این پروژه در شهر جدید بهارستان مشخص است و به لطف خدا در جلسه شورای مسکن برآورد انجام شده مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: با توجه به اینکه نقشه و کلیت این سایت مسکن مشخص است ضروری است با سرعت، برنامه ریزی و برآورد انجام شود تا تعیین گردد چه میزان به خدمات آب، گاز و فاضلاب برای این پروژه نیاز است.

گفتنی است در این جلسه موضوعات و مباحث پیرامون خدمات شهری، ایمنی در ساختمان، روند اجرای قراردادها و برنامه زمان بندی مطرح و جهت رفع مشکلات بررسی و برنامه‌ریزی لازم بعمل آمد.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=52991
  • نویسنده : جامعه مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
  • 21 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای تسریع در برآورد و نیازسنجی خدمات زیربنایی طرح نهضت ملی مسکن بهارستان  بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.