• امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
2
استاندارکرمانشاه:

تاخیر در پروژه های نهضت ملی مسکن پذیرفتنی نیست

  • کد خبر : 54720
  • ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴
تاخیر در پروژه های نهضت ملی مسکن پذیرفتنی نیست
استاندار کرمانشاه گفت: باید پروژه های طرح نهضت ملی مسکن طبق زمان مقرر به متقاضیان تحویل گردد و از سوی دیگر نظارت و توجه ویژه به ساخت و سازها متناسب با اصول فنی و جلوگیری از سازه های غیر اصولی جزء وظایف جامعه مهندسین استان است.

“بهمن امیری مقدم” در نشست شورای مسکن استان ، اظهار داشت: ساماندهی هر چه سریعتر تعاونی های مسکن موضوعی بسیار مهم و الزامی است زیرا بعضی از این تعاونی ها در گذشته در حق مردم ظلم کردند و عملکرد و فلسفه کاری این تعاونی ها باید تعریف شده و تنها برای پروژه ای مشخص باشد.

وی بیان داشت: بعد از اتمام کار هر تعاونی در اجرای پروژه، مناسب نیست که آن تعاونی برای پروژه دیگری هم به فعالیت خود ادامه دهد زیرا هر تعاونی فقط برای انجام امورات یک پروژه مجوز فعالیت کسب می کند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: وظیفه مدیریت استان تلاش برای مسکن دارشدن مردم می باشد اما نباید اجازه تخلف به بعضی از تعاونی ها داده شود.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به برنامه دولت مردمی دکتر رئیسی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، بر تسریع در ساخت اجرای پروژه های مسکن در استان تاکید کرد و گفت: تاخیر در اجرای پروژه های عمرانی و ساخت و ساز باعث افزایش هزینه ها در ساخت و سازها خواهد شد از اینرو همه پروژه ها باید طبق موعد مقرر به بهره برداری برسند.

وی اظهار داشت: هر گونه اقدام و عمل در کمک به اجرای پروژه های مسکن تعهد قانونی و همچنین نزد خداوند متعال دارای اجر و ثواب بسیاری خواهد بود.

امیری مقدم در ادامه به طرح ابتکاری استان برای رونق هم‌زمان مسکن، تولید و اشتغال گفت: به منظور کمک به تولید، رونق اقتصادی، اشتغال و همچنین عمران و آبادانی استان، تمام انجمن‌ها و پیمانکاران در قالب تسهیلات متفاوت ساخت و ساز، ملزم به خرید تولیدات استانی می‌شوند.

وی تصریح کرد: بر اساس این طرح ابتکاری استان کرمانشاه، تسهیلات به جای پرداخت به انبوه ساز، به حساب کارخانه و تولید کننده مصالح و تجهیزات واریز می‌شود تا این تسهیلات به طور کامل برای تامین نیاز پروژه‌های احداث مسکن مصرف شود و در عین حال منجر به رونق تولید و در نتیجه رونق اشتغال و کسب کار شود.

استاندار کرمانشاه افزود: همچنین بر اساس این طرح، همه پیمانکاران و کارگران در ساخت و سازها باید بومی باشند زیرا علاوه بر کمک به توسعه عمران و اجرای پروژه های مسکن، اشتغال نیز برای ما بسیار مهم و دارای اولویت است.

مقام عالی استان، توجه به ساخت و سازها با رعایت اصول فنی را بسیار مهم عنوان کرد و ادامه داد: مهندسین باید با دقت و آشنایی کامل به دانش و اصول فنی در ساخت و سازها به انجام وظیفه بپردازند و همچنین باید با توانمندی و تجارب خود، قانون مداری را در ساخت و سازها سرلوحه کاری خود قرار دهند.

امیری مقدم تاکید کرد: چنانچه مشاهده شود که ساختمانی، قانونی و با رعایت اصول فنی ساخته نشده حتماً باید نسبت به پلمب و تخریب آن اقدام کرد و نظام مهندسی وظیفه دارد که نظارت دقیق در اجرای تمام پروژه های مسکن داشته باشد و اگر به این نتیجه رسید که سازه ای بدون رعایت اصول فنی ساخته شده باید به متولیان ذیربط گزارش تا نسبت به تخریب آن اقدام شود.

وی ابلاغ تمام مصوبات شورای مسکن استان را به تمام شهرداران به منظور در جریان قرار گرفتن مباحث این شورا لازم الاجرا عنوان کرد.

وی همچنین تاکید کرد: هم زمان با اجرای پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در استان، دستگاه های خدمات رسان نیز باید نسبت به انجام زیرساخت های لازم در این پروژه ها اقدام کنند.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=54720
  • نویسنده : جامع مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
  • 11 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای تاخیر در پروژه های نهضت ملی مسکن پذیرفتنی نیست بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.