• امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 3 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
0

اولین خانه‌های طرح نهضت ملی در چهارمحال و بختیاری تا پایان سال به متقاضیان تحویل می‌شود

  • کد خبر : 53272
  • ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
اولین خانه‌های طرح نهضت ملی در چهارمحال و بختیاری تا پایان سال به متقاضیان تحویل می‌شود
 مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: متوسط مساحت مسکن‌های ساخته شده در طرح نهضت ملی مسکن ۹۰ متر مربع است و متقاضی در طول دو سال باید بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان آورده داشته باشد که تعدادی از متقاضیان برای تامین آورده با مشکل مواجه شده‌اند و درصدد هستیم تا با اقداماتی این مشکل را مرتفع کنیم، در صورت تامین آب، برق و گاز خانه‌ها تا پایان سال اولین خانه‌های ساخته شده به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

حسینعلی مقصودی ۱۲ مهرماه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ساخت مسکن در طرح اقدام ملی از سال ۹۹ در استان کلید خورد، اظهار کرد: اکنون این مسکن‌ها در قالب طرح نهضت ملی مسکن ساخته می‌شوند، ۱۵۰ واحد در محله ۳۹ منظریه به مرحله نازک‌کاری رسیده است و پیشرفت فیزیکی آن‌ها حدود ۶۵ درصد است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اولین واریز وجه در طرح اقدام ملی در سال ۱۳۹۹ انجام شد، افزود: اولین واریز وجه متقاضیان مسکن در طرح نهضت ملی نیز در سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱ انجام شده است، ۸۰ درصد زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی تامین شده است و در چهار شهر لردگان، کیان، بلداجی و سودجان با مشکل تامین زمین مواجه هستیم.

وی با تاکید  بر اینکه نظارت بر ساخت و ساز مسکن در طرح نهضت ملی با جدیت انجام می‌شود، گفت: بر اساس قانون نظارت بر ساخت مسکن بر عهده سازمان نظام مهندسی است و آزمایشگاه خاک نیز در شهرک منظریه مستقر شده است، خوشبختانه ساختمان‌ها از استحکام کافی برخوردار هستند و اجازه نمی‌دهیم مشکلاتی که برای مسکن‌های مهر رخ داد در طرح نهضت ملی تکرار شود.

مقصودی بیان کرد: متوسط مساحت مسکن‌های ساخته شده در طرح نهضت ملی ۹۰ متر مربع است و متقاضی در طول دو سال باید بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان آورده داشته باشد که تعدادی از متقاضیان برای تامین آورده با مشکل مواجه شده‌اند و درصدد هستیم تا با اقداماتی این مشکل را مرتفع کنیم، در صورت تامین آب، برق و گاز خانه‌ها تا پایان سال اولین خانه‌های ساخته شده به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: خرید و فروش مسکن در طرح نهضت ملی ممنوع است و اگر کسی این کار را انجام دهد برای نقل و انتقال با مشکل مواجه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سهمیه چهارمحال و بختیاری در طرح نهضت ملی مسکن ساخت ۴۰ هزار و ۵۰۰ خانه در طول چهار سال است، توضیح داد: باید سالانه ۱۰ هزار مسکن در استان ساخته و تحویل متقاضیان شود که تعداد ثبت‌نامی‌های استان در این طرح بیش از برنامه اعلامی است، در بحث گروه‌های ساخت از برنامه عقب هستیم.

مقصودی ادامه داد: در بسیاری از شهرها با مشکل کمبود زمین ملی مواجه بودیم، به همین دلیل زمین از حریم به محدوده الحاق شد و بنابراین این اراضی فاقد تاسیسات هستند و نیاز به آب و برق دارند و امکان تامین آن برای دولت در حال حاضر وجود ندارد و دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز با مشکل اعتباری مواجه هستند، باید آب مورد نیاز در دوران ساخت با تانکر تامین شود.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در پایان خاطرنشان کرد: در برخی شهرها از جمله فردانبه و فارسان باوجود الحاق شدن اراضی از حریم به محدوده شهر و دارا بودن سند، این اراضی دارای معارض هستند، اگر ادعای مالکیت به اثبات برسد، حق و حقوق افراد پرداخت می‌شود.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=53272
  • نویسنده : جامعه مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
  • 33 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای اولین خانه‌های طرح نهضت ملی در چهارمحال و بختیاری تا پایان سال به متقاضیان تحویل می‌شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.