• امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 10 - رجب - 1444
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
0

احتمال افتتاح مسکن ملی تهران در بهار ۱۴۰۲

  • کد خبر : 55602
  • ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
احتمال افتتاح مسکن ملی تهران در بهار ۱۴۰۲
درصورت تامین انشعابات و واریز به‌موقع آورده توسط متقاضیان ۶۳۰ واحد از پروژه‌های نهضت ملی مسکن استان تهران در بهار ۱۴۰۲ افتتاح می‌شود.

حدود ۴۰۰۰ واحد نهضت ملی مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در دست اجرا است که پروژه ۳۳۶ واحدی قرچک و ۶۳۰ واحدی پاکدشت از جمله آنها هستند. به طور کلی پروژه‌های مسکن ملی استان تهران در محدوده شهری قرار دارد و از خدمات زیربنایی بهره می‌برد. پروژه قرچک در مرحله‌ی پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد و پاکدشت در مرحله‌ی ۶۳ درصد پیشرفت قرار دارد.

اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، از دستگاه‌های خدمات‌رسان درخواست کرده تا بابت آب، برق، گاز و فاضلاب، جدیت بیشتری نشان دهند. از دیگر مشکلات طرح‌ها می‌توان به زهکشی آب‌های سطحی، مشکلات مالی و اجرایی پیمانکار اشاره کرد.

تعلل دستگاه‌های خدمات‌رسان در تامین زیرساخت‌ها و انشعابات پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان تهران گزارش شده است. نوسانات قیمت مصالح ساختمانی و عدم همراهی برخی  متقاضیان در پرداخت آورده از دیگر مشکلات طرح‌های نهضت ملی مسکن است. با این حال بنا به گفته‌ی حسن شافعی ـ معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، پروژه‌ها در این استان متوقف نشده اما در مواردی با کندی مواجه است.

در شهر پاکدشت ۶۳۰ واحد در حال ساخت است که به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران هم‌اکنون به پیشرفت میانگین ۶۳ درصد رسیده و برخی بلوک‌های آن در مرحله‌ی نازک‌کاری قرار دارد.

خلیل محبت‌خواه ـ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفته است: فاز اول پروژه نهضت ملی مسکن پاکدشت در بهار ۱۴۰۲ به شرط واریز به موقع تسهیلات بانکی افتتاح می‌شود و شاهد خانه‌دار شدن بیش از ۶۰۰ خانواده خواهیم بود.

به گفته او حدود ۵۵ هزار نفر از شهروندان تهران و پاکدشت در نهضت ملی مسکن این شهر ثبت نام کرده بودند که پس از بررسی‌ها ۱۲ هزار نفر تائید نهایی شده و تاکنون ۱۳۰۰ نفر واریز وجه داشته و به پروژه های جدید در فازهای بعدی متصل شده‌اند.

اسکلت تمامی بلوک‌ها در پاکدشت به اتمام رسیده اما هنوز در هیچ‌یک از شهرهای استان تهران انشعابات آب و فاضلاب، گاز، برق و مخابرات به پروژه‌ها نرسیده است.

حدود ۴۰۰۰ واحد نهضت ملی مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در دست اجرا است که به صورت میانگین ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. پروژه‌ها در تهرانسر، شهریار، اسلامشهر، رباط کریم، قرچک و پاکدشت قرار دارد.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=55602
  • نویسنده : جامع مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
  • 40 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای احتمال افتتاح مسکن ملی تهران در بهار ۱۴۰۲ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.