• امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 3 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
1
کشاورز مطرح کرد؛

آماده سازی تمامی زیرساخت ها برای جام جهانی قطر

  • کد خبر : 53681
  • ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
آماده سازی تمامی زیرساخت ها برای جام جهانی قطر
کشاورز گفت: تمامی زیرساخت ها در حوزه جذب گردشگر خارجی به ویژه در ایام برگزاری جام جهانی از جمله رایزنی برای تامین دوکشتی کروز و همچنین اصلاح باندهای فرودگاه را انجام داده ایم.

مرتضی کشاورز گفت: در حوزه برگزاری جام جهان تمامی زیرساخت‌ها از جمله آماده سازی ترمینال و باند فرودگاه و تامین ۳۰ مگاوات آب وبرق، ۴زمین فوتبال و همچنین اصلاح وضع فاضلاب و رایزنی با دو کشتی کروز را انجام داده ایم، اما در خصوص ورود گردشگر در ایام جام جهانی در قطر باید تمامی دستگاه‌ها از جمله وزارت میراث فرهنگی و گردشگری رایزنی‌های لازم را انجام دهد.

به گفته مدیرعامل منطقه آزاد کیش سهیمه ایران در هربازی جام جهانی ۸ هزار بلیت است و در این بخش باید رایزنی‌ها صورت گیرد که گردشگر و مسافر بعد از دیدن بازی از طریق کشتی و یا هواپیما وارد جزیره شود که در این خصوص اقدامات نرم افزاری و تامین زیرساخت‌ها صورت گرفته و باید کشور قطر این موضوع را بپذیرد.

او در خصوص واگذاری شرکت هواپیمایی کیش که اخیرا توسط سازمان خصوصی سازی بحث واگذاری آن داغ شده است گفت: من با واگذاری این شرکت هواپیمایی مخالف هستم چراکه تنها راه ورود به جزیره کیش بحث دریایی و هوایی است و با توجه به آنکه در حوزه دریایی محدودیت‌های وجود دارد وتن‌ها راه ورود هوایی است بنابراین برای توسعه این بخش باید یک ایرلاین اختصاصی وجود داشته باشد در حال حاضر در این بخش چهار ابهام وجود دارد و باید اجازه افزایش سرمایه و اجازه افزایش ناوگان داده شود.

او بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات در این بخش توسعه ترمینال خارجی است که در سال ۱۴۰۰ میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه ۷۱ درصد بود که در حال حاضر به ۹۳ درصد با تامین اعتبار مالی ۶۰۰ میلیارد تومانی رسیده و در صورت رفع مشکلات این ترمینال پیشرفت آن به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

کشاورز گفت: در حال حاضر واگذاری تمامی اراضی در جزیره با نگاه مشارکتی واگذار می‌شود و متاسفانه در گذشته نگاه علمی به واگذاری اراضی علمی نبوده و برای ساخت مسکن انجام نمی‌شده است.

او گفت: ۲۵ هزار واحد مسکونی خالی در این جزیره وجود دارد و قیمت واحد مسکونی در این بخش متری میانگین بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است.

کشاورز گفت: بسیاری از مطالبات در بخش ساخت هتل و پروژه‌های عمرانی که از گذشته صورت متوقف شده بود را پیگیری کرده و اقداماتی در حوزه پایداری زمین هم انجام شده است.

او می‌گوید: راه اندازی خط دریایی کیش_ دبی و کیش _قطر هستیم و با مذاکرات صورت گرفته با بخش خصوصی خط دریای در حوزه مسافری و تجاری راه اندازی شود.

کشاورز گفت: هم اکنون ۵۳ هتل در این جزیره وجود دارد و مجوز و اراضی لازم برای ساخت ۵۲ هتل دیگر هم ارائه شده، اما هنوز تکمیل نشده است و ظرفیت ساخت هتل هم در این بخش وجود دارد.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: برای جذب گردشگر طی رایزنی‌های صورت گرفته بسته‌های تخفیف و جذب گردشگر را در نظر گرفته ایم و میزان هزینه‌های گردشگران را به ۳میلیون و۵۰۰ هزار تا ۵میلیون تومان کاهش داده ایم.

او می‌گوید: در تیر امسال ۷۵ هزار نفر به صورت هوایی وارد کیش شده و۱۲هزار و۵۰۰ نفر هم از طریق بندر وارد شده اند و شناسایی ۱۶ نوع گردشگری از جمله گردشگری سلامت، فرهنگی و خانه سال آینده برنامه ریزی برای افزایش گردشگری را در دستور کار خود قرار داده ایم.

او گفت: ۲۸ پرونده قضایی وجود داشته که بین ۲تا ۱۴ سال قفل شده بودند بازگشایی شده و با حل مشکل این پرونده‌ها ۲هزار و۵۰۰ میلیارد تومان وارد چرخه اقتصادی کشور خواهد شد.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=53681
  • نویسنده : جامع مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
  • 26 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای آماده سازی تمامی زیرساخت ها برای جام جهانی قطر بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.