• امروز : دوشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Monday - 26 September - 2022
1
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان: آزمون ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی طی ۳ روز برگزار می‌شود/مشارکت بیش از ۲۸ هزار مهندس در آزمون سه‌شنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶-مسکن و شهرسازی نسخه قابل چاپ حامد مانی فرمدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی طی روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریورماه در سراسر کشور و در ۸۷ شهر خبر داد. حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی خبر داد. مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان گفت: مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی در هفت رشته در صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرا، کاردان های فنی ساختمان در شش رشته کاردانی، تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی، صلاحیت کارشناس ماده ۲۷ در هفت رشته مهندسی و دو آزمون فوق تخصصی «طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان» و «ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی» طی سه روز و در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریور به طور همزمان و هماهنگ در سراسر کشور در ۸۷ شهر و ۱۴۷ حوزه امتحانی برگزار می‌شود. مانی‌فر ادامه داد: در این دوره از آزمون‌ها در مجموع ۲۷۶ هزار و ۵۵۸ نفر مهندس، ۲ هزار و ۱۵۸ نفر کاردان فنی، یکهزار و ۶۰۲ نفر معمار تجربی و ۲ هزار و ۲۳۰ نفر کارشناس ماده ۲۷ ثبت‌نام کردند که ۷۹ درصد آنها را آقایان و ۲۱ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند. وی استان تهران را با مشارکت ۴۶ هزار و ۹۴۰ نفر دارای بیشترین دواطلب و استان بوشهر را با ۲ هزار و ۲۱۰ نفر دارای کمترین تعداد داوطلبان برشمرد. مدیرکل دفتر مقررات ملی وکنترل ساختمان یادآور شد: در هر دوره از آزمون‌ها بیش از ۴ هزار سوال برای ۳۱ تخصص در ۶۷ دفترچه در گروه‌های A، B، C و D ساماندهی می‌شوند که این حجم از تنوع و تعداد سوالات تخصصی همراه با فرمول‌نویسی و ترسیمات فنی متعدد با هیچیک از ازمون‌های حرفه‌ای کشور قابل مقایسه نیست. همچنین این دوره از آزمون‌ها با مشارکت و حضور مستقیم بالغ بر ۵۰ نفر از اساتید خوش‌نام دانشگاه‌ها تحت نظارت مستمر طراحی شده است.

آزمون ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی طی ۳ روز برگزار می‌شود/مشارکت بیش از ۲۸ هزار مهندس در آزمون 

  • کد خبر : 52474
  • ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸
آزمون ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی طی ۳ روز برگزار می‌شود/مشارکت بیش از ۲۸ هزار مهندس در آزمون 
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی طی روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریورماه در سراسر کشور و در ۸۷ شهر خبر داد.

حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان/از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی خبر داد.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان گفت: مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی در هفت رشته در صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرا، کاردان های فنی ساختمان در شش رشته کاردانی، تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی، صلاحیت کارشناس ماده ۲۷ در هفت رشته مهندسی و دو آزمون فوق تخصصی «طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان» و «ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی» طی سه روز و در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریور به طور همزمان و هماهنگ در سراسر کشور در ۸۷ شهر و ۱۴۷ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

مانی‌فر ادامه داد: در این دوره از آزمون‌ها در مجموع ۲۷۶ هزار و ۵۵۸ نفر مهندس، ۲ هزار و ۱۵۸ نفر کاردان فنی، یکهزار و ۶۰۲ نفر معمار تجربی و ۲ هزار و ۲۳۰ نفر کارشناس ماده ۲۷ ثبت‌نام کردند که ۷۹ درصد آنها را آقایان و ۲۱ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی استان تهران را با مشارکت ۴۶ هزار و ۹۴۰ نفر دارای بیشترین دواطلب و استان بوشهر را با ۲ هزار و ۲۱۰ نفر دارای کمترین تعداد داوطلبان برشمرد.

مدیرکل دفتر مقررات ملی وکنترل ساختمان یادآور شد: در هر دوره از آزمون‌ها بیش از ۴ هزار سوال برای ۳۱ تخصص در ۶۷ دفترچه در گروه‌های A، B، C و D ساماندهی می‌شوند که این حجم از تنوع و تعداد سوالات تخصصی همراه با فرمول‌نویسی و ترسیمات فنی متعدد با هیچیک از ازمون‌های حرفه‌ای کشور قابل مقایسه نیست. همچنین این دوره از آزمون‌ها با مشارکت و حضور مستقیم بالغ بر ۵۰ نفر از اساتید خوش‌نام دانشگاه‌ها تحت نظارت مستمر طراحی شده است.

لینک کوتاه : https://jamsa.ir/?p=52474
  • نویسنده : جامعه مهندسان ساختمان ایران
  • ارسال توسط :
  • منبع : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
  • 29 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای آزمون ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی طی ۳ روز برگزار می‌شود/مشارکت بیش از ۲۸ هزار مهندس در آزمون  بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.