اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

۱۴ پروژه عمرانی در شهر جدید گلبهار به بهره برداری می رسد

لطفاورود یا ثبت نام برای پسند کردن پست.
خبرها
photo 2019 03 02 19 00 20 - 14 پروژه عمرانی در شهر جدید گلبهار به بهره برداری می رسد

به گزارش جمسا، هومن گریوانی، در نشست خبری امروز گفت: تا پایان هفته جاری، پروژه‌های شهر گلبهار شامل مسکن مهر، پارک و فضاهای آموزشی، واحدهای تجاری و درمانی به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار خراسان رضوی به بهره‌برداری می‌رسند.
گریوانی افزود: یکی از پروژه‌های بزرگ استانی پروژه، مترو گلبهار است که کل مبلغ تامین مالی خارجی این پروژه ۱۸۶ میلیون یورو بوده که سهم طرف خارجی از این مبلغ ۸۵ درصد و سهم دولت ۱۵ درصد است.
وی درباره زمان پایان پروژه مترو مشهد – چناران – گلبهار در سال ۱۴۰۰ تاکید کرد و افزود ک تمام مسؤولان تلاش می‌کنند که این پروژه در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد، ولی این موضوع منوط به رسیدن بودجه است.
مدیرعامل شرکت عمران گلبهار با بیان اینکه شرکت عمران تاکنون برای پیشرفت کار از منابع داخلی خود استفاده کرده، یادآور شد: ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه مصوب شده که ظرف سه سال و هر سال ۵۰ میلیارد پرداخت شود، امیدوارم تا پایان سال به دست ما برسد.
گریوانی خاطر نشان کرد: از ۴۰ کیلومتر مسیر متروی گلبهار به مشهد ۳۶ کیلومتر آن تملک شده و برای تملک چند کیلومتر دیگر نیز در حال توافق هستیم.
وی اظهار داشت: یک هزار و ۱۱ واحد مسکن مهر تکمیل و به متقاضیان واگذار خواهد شد که در راستای تکمیل خدمات به این واحدها  که از وظایف تکلیفی تعاونی‌ها و انبوه سازان بوده، ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع محوطه‌سازی انجام شده است.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار با بیان اینکه ب سیاست شرکت عمران گلبهار در احداث پارک‌ها به شکل موضوعی است ، گفت: در دو سال و نیم گذشته احداث پارک‌ها با این محوریت انجام شده که در این افتتاح پارک متحرک به مساحت ۲٫۵ هکتار افتتاح خواهد شد.
گریوانی خاطرنشان کرد: افتتاح ساختمان پلیس راهور، ساختمان بخشداری، دو باب مدرسه مشارکتی با سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، مجتمع تجاری جم ۲ و ۴ زمین ورزشی روباز از مهم‌ترین موارد افتتاحی خواهد بود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار همچنین با اشاره به اینکه پیاده‌روسازی در سطح شهر از یک سال گذشته آغاز شده اظهار داشت: تاکنون ۶۰ هزار مترمربع پیاده‌روسازی انجام شده که بیشتر آن در حوزه مسکن مهر قرار دارد.
وی از کلنگ‌زنی دو پروژه با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و افزود : احداث پارک موضوعی انرژی به مساحت دو هکتار و همچنین احداث تونل قطار برقی مشهد-گلبهار به طول ۴ کیلومتر به ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان اجرایی می شود.
گریوانی در ادامه به تشریح اقدامات انجام شده در مسیر متروی مشهد-گلبهار-چناران پرداخت و افزود: طول مسیر متروی مشهد-گلبهار به طول ۴۰ کیلومتر است که با پیگیری‌های انجام شده، مسیر گلبهار به چناران در کمیته شورای عالی ترافیک کشور تصویب شود که در صورت تایید نهایی و ابلاغ آن در سال آینده شاهد اجرایی شدن این مسیر باشیم.

 

اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

«جمسا» جامع مهندسان ساختمان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *