اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

🔻نشست صمیمی مهندس شرکاء رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی

لطفاورود یا ثبت نام برای پسند کردن پست.
خبرها
IMG 20181229 WA0001 - 🔻نشست صمیمی مهندس شرکاء رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی

🔻نشست صمیمی مهندس شرکاء رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با

دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی

 

🔹طی نشست مشترکی که با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی با نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی مشکلات و چالش های حوزه کاری جامعه مهندسی برگزار گردید در خصوص برون رفت از این چالش ها و ارائه بهتر خدمات به شهروندان مواردی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان، در این نشست، دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی با بیان ارتباط بین آلودگی هوا، فضای سبز شهری، مباحث ساخت و ساز و حمل و نقل و ترافیک، با اشاره به تاثیر مستقیم عملکرد مهندسین بر محیط پیرامونی (طبیعت) و لزوم فرهنگ سازی در زمینه های حمل و نقل خواستار شناسایی راهکارهای برون رفت از مشکلات جامعه کنونی کلان شهرها علی الخصوص مشهد توسط جامعه متخصص مهندسی شد.

وی اظهار داشت: ۳۵% هزینه خانوار در کشور مربوط به مسکن است که شامل خرید یا سرمایه گذاری می شود و در مقایسه با سایر هزینه های خانوار بیشترین آمار سرانه هزینه خانوار را به خود اختصاص داده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به میانگین عمر مفید ساختمان ها در کشور که کمتر از میانگین جهانی است؛ بی‌ توجهی به اصول علمی ساخت و ساز و رعایت نکردن استانداردها و استفاده از مصالح نامرغوب سبب می شود تا ساخت و ساز از لحاظ کمی و کیفی دچار مشکل گردد؛ اگر استفاده از تکنولوژی و فن آوری های صنعت ساختمان با پشتوانه علمی، فنی و با اصول مهندسی همراه باشد، می‌تواند قدمت و عمر هر ساختمان را به ۱۰۰  تا ۱۵۰ سال افزایش دهد.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان هم در ادامه گفت: در حوزه صنعت ساختمان و صرفه جویی در مصرف انرژی، ضوابط و مقررات فراوانی تاکنون تدوین شده و هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان حسب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان توجه دوچندانی را بر حسن انجام کار مهندسین در ابعاد مختلف دارد.

مهندس شرکاء اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان بعنوان یک NGO نیاز به اصلاح و بروز رسانی دارد.

وی افزود: هیات مدیره دوره هشتم با تاکید بر ارائه خدمات بصورت الکترونیکی، اعتقاد راسخ دارند که بسترها را باید خودمان فراهم کنیم جهت زندگی بهتر و سالم تر.

به گفته شرکا اگر هر کدام از تخصص ها و رشته های موجود در جامعه ما، خود از زیر ساخت ها به اصلاح بپردازند، همه مشکلات که بنظر لاینحل می رسد مرتفع خواهد گردید.

وی با تأکید بر حفظ محیط زیست در مرحله اول و ایجاد فضاهای سبز شهری به عنوان جزء ضروری پیکره شهرها ادامه داد: آنچه مسلم است اینکه فضاهای سبز شهری دارای بازدهی اجتماعی و اکولوژیکی هستند؛ که از مهمترین اثرات آن می توان به کارکردهای محیط زیستی، بازدهی اکولوژیکی و مقابله با آثار مخرب گسترش صنعت و حمل و نقل اشاره کرد که اهتمام به آن موجب ارتقای کیفی در زندگی شهروندان می شود .

وی همچنین گفت: باید مهندسان با توجه به علم و تخصصی خود، از فعالیت بصورت سنتی به سوی فعالیت های صنعتی و ‌مدرن گام بردارند.

رئیس سازمان تأکید کرد: مالکان سرمایه و زمین الزاماً سازنده حرفه‌ای نیستند و باید اجازه دهند مجریان ذیصلاح، کاردان ها و مهندسان ساختمان وارد عرصه ساخت و ساز شوند تا زمینه برای فعالیت افراد ذیصلاح فراهم گردد.

وی ادامه داد اقداماتی نظیر صدور شناسنامه فنی ملکی واقعی، بسیار مهم و تأثیر مستقیم در ثبت سوابق ساخت و سازها در شهر و نهایتاً کشور دارد.

 

اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

«جمسا» جامع مهندسان ساختمان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *