اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

کانون انجمن های صنفی فضایی جهت تعامل و همدلی است

لطفاورود یا ثبت نام برای پسند کردن پست.
خبرها
pirasteh - کانون انجمن های صنفی فضایی جهت تعامل و همدلی است

کانون انجمن های صنفی فضایی جهت تعامل و همدلی است

 

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی حِرَف مهندسی ساختمان خراسان رضوی در مصاحبه با خبرنگار ما در خصوص هدف از تشکیل این کانون گفت:  در اجرای ماده ۱۳۱ قانون کار جمهوری اسلامی ایران و آیین نامه اجرایی چگونگی تشکیل، حدود وظایف، اختیارات و نحوه عملکرد انجمن های صنفی و کانون های مربوط، به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی اعضاء این کانون  تشکیل گردیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ، مهندس بهروز پیراسته اظهار داشت: از وظایف و اختیارات اساسی این کانون  می‌توان به کوشش در جهت استیفای حقوق و خواستهای مشروع و قانونی اعضاء، همکاری در جهت برخورداری اعضاء از امکانات رفاهی و تسهیلات بیشتر و حمایت، دفاع و پشتیبانی از حقوق و منافع صنفی و حرفه ای اعضاء از طریق ارائه پیشنهاد و جلب پشتیبانی مراجع و سازمان‌های دولتی و ملی نسبت به اهداف‌ کانون اشاره نمود.

 وی همچنین ضمن اشاره به وظایف و اختیارات اختصاصی این کانون افزود:  کانون حسب اساسنامه، همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و سایر مراجع ذیربط در حوزه ساختمان به منظور تأمین حقوق صنفی، حرفه ای ، مادی و معنوی مهندسان و اعضاء تشکل‌های صنفی و برنامه ریزی و همکاری در جهت ارتقاء کیفیت حوزه ساختمان در راستای عمل به مفاد ماده ۲ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان با هماهنگی و اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح را در دستور کار خود دارد.

 وی ضمن تأکید بر تلاش کانون در جهت ایجاد زمینه‌های اشتغال و رونق فعالیت‌های حرفه‌ای اعضاء ادامه داد: کوشش در ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی میان اعضاء به منظور دستیابی به دید مشترک فنی و حرفه ای در جهت افزایش کیفیت در حوزه ساختمان، ارائه مشاوره در امور رفاهی، فنی، مهندسی، مالیاتی، اجرایی، ایمنی، بهداشتی و حقوقی به اعضاء انجمنها از اولویت های این کانون می باشد.

مهندس پیراسته اظهار داشت: این کانون برای اولین بار در سطح کشوردر استان خراسان رضوی ایجاد شده و موارد مشابه آن در حوزه تخصصی مهندسی ساختمان در  سایر استانها تاکنون وجود نداشته و صرفا برخی کانونهای کشوری در رشته های خاص تشکیل شده است وی در خصوص اعضای هیئت مدیره کانون اشاره کرد که حسب اساسنامه مصوب، از هر انجمن حداکثر یک نفر عضو اصلی در هیئت مدیره حضور خواهد داشت و در حال حاضر هفت انجمن کارفرمایی عضو کانون هستند که امیدواریم بعد از رایزنی‌های صورت گرفته انجمن های بیشتری به عضویت این کانون در آیند.

مهندس پیراسته عنوان کرد: در گام اول به دنبال آن هستیم که بتوانیم به یکسری موضوعات تخصصی که تا به امروز مغفول مانده ورود کنیم و به هیچ وجه قصد موازی کاری با انجمن های صنفی را نخواهیم داشت و این کانون صرفا در حوزه هایی نظیر اظهارنامه‌های مالیاتی و موضوعاتی ازین دست که نیاز به تعامل انجمنهای صنفی دارد  ورود خواهد کرد. در بحث اظهارنامه های مالیاتی خدماتی را با نظارت انجمن های صنفی و به صورت تخصصی تر از گذشته ارائه خواهیم داد. اظهارنامه های مالیاتی بحثی فرارشته ای است که مربوط به همه رشته های مهندسی ساختمان است و درهمین خصوص تفاهم نامه ای با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان امضاء شده که پس از تعطیلات خرداد ماه در محل استقرار انجمنها در ساختمان شماره ۲سازمان، ارائه خدمات به صورت متمرکز و با نظارت مشاورین خبره مالیاتی شروع خواهد شد.

وی ادامه داد: کانون با هدف ایجاد یک فضای صنفی مشترک شکل گرفته است و در همین راستا سعی شده  که نمایندگان تمامی انجمن ها بتوانند در کنار هم با احترام و مودت فعالیت نمایند و از همان ابتدا همه موضوعات بر مبنای تعامل پیش رود و اختلافات بر سر مسائل صنفی و تخصصی بین انجمن ها در جمع های تخصصی برطرف گردد به همین لحاظ امیدواریم همه انجمن ها به این نتیجه برسند که این کانون محلی برای ایجاد همدلی و تمرکز روی دیدگاه‌ها و مصالح مشترک جامعه مهندسی و ارتقاء جایگاه تشکلهای صنفی در راستای عمل به ماده یک قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان می باشد.

درب کانون برای همه انجمن ها با هر نگرش و تفکری باز بوده و حضور همه فعالین صنفی در جلسات کانون آزاد می باشد و از سازمان هم توقع داریم که حمایتهای  لازم را از کانون داشته باشند.

 

اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

«جمسا» جامع مهندسان ساختمان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *