----- نکات مهندسی :
✅ نسبت آب به سيمان مهمترين علمل در مقاومت فشاري بتن ✅ تيرهای با دهانه بيش از 5 متر پايه هاي اطمينان الزامي است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » همایش و رویداد
نشست خبری ریاست سازمان به مناسبت برگزاری نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان ۱۸مهرماه
نشست خبری ریاست سازمان به مناسبت برگزاری نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان ۱۸مهرماه

نشست خبری ریاست سازمان به مناسبت برگزاری نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان ۱۸مهرماه

گزارش نشست خبری ریاست سازمان به مناسبت برگزاری نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان ۱۸مهرماه مهندس عسکری در حضور برخی خبرنگاران و مسئولین استان بیان داشت : اولین بار این نمایشگاه در کشور با همت سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان در تاریخ ۱۵ لغایت ۲۱ آبان ماه سال ۱۳۷۲ در یک فضای بسیار محقر برگزار شد […]

گزارش نشست خبری ریاست سازمان به مناسبت برگزاری نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان ۱۸مهرماه

مهندس عسکری در حضور برخی خبرنگاران و مسئولین استان بیان داشت :

اولین بار این نمایشگاه در کشور با همت سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان در تاریخ ۱۵ لغایت ۲۱ آبان ماه سال ۱۳۷۲ در یک فضای بسیار محقر برگزار شد و تاکنون سازمان با همکاری شرکت نمایشگاه ها موفق به برگزاری بیش از ۱۰۰ نمایشگاه در زمینه های ساختمان، دکوراسیون داخلی، معماری و فن­آوری­های نوین ساختمان، تکنولوژی ساختمان، تاسیسات و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، کاشی و سرامیک ، شیرآلات بهداشتی، صنایع چوب و مبلمان برگزار نموده است. خوشبختانه در حال حاضر نمایشگاه با نظمی خاص و در یک فضای خوبی برگزار می‏شود. امید است با همت شورای اسلامی شهر محل جدید نمایشگاه های استان اصفهان به بهره برداری برسد. پتانسیل استان در مورد تولید مصالح و فناوری های نوین بسیار بالا است و ما چاره ای نداریم جز این که به سمت فناوری های نوین برویم. مصالح سنتی ساختمانی که الان استفاده می‏کنیم رو به اتمام است و اگر از معادن شن و ماسه ای که در شرق اصفهان وجود دارد بازدید کنید خواهید دید که چه فاجعه ای دارد اتفاق می‏افتد و یا کوره های آجر که هم در تولید مصالح، انرژی بسیاری را مصرف می‏کند و هم این که مصالحی که تولید می‏کنند آنچنان کارایی ندارد. مقدار ضایعات و نخاله ای که از ساختمان خارج می‏شود از مقدار مصالحی که وارد ساختمان می‏شود بیشتر است و نشان دهنده ی این است که بهینه مصرف نمی‏کنیم و به سمت کارهای خوب نمی‏رویم.

رئیس سازمان افزود : بند ۳۵ ماده ۷۳ آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که مصوب هیأت وزیران هست، سازمان‏های نظام مهندسی ساختمان را موظف کرده که در ایجاد این نمایشگاه ها شرکت کنند. علتش هم این است که ایجاد چنین نمایشگاه هایی برای متخصصین محل خوبی برای تعامل و آگاهی از آخرین تکنولوژی‏ها است. بسیار خرسندم که حدود دوازده درصد از فضای نمایشگاه را به هوشمند سازی ساختمان ها اختصاص داده اند. این تنها راه چاره‏ی ما در صرفه‏جویی انرژی است. انرژی های فسیلی همانطورکه می‏دانید در آلودگی هوا مؤثر است و البته رو به اتمام می‏باشد و باید به سمت هوشمند سازی ساختمان‏ها پیش برویم.

وی در پایان اظهار داشت : ما در سازمان نظام مهندسی بنا را بر این گذاشتیم که رویدادها و کلاس هایی را برگزار کنیم که مهندسان فارغ التحصیل دانشگاه به صورت عملی تر با پیشرفت های تکنولوژی ساختمان آشنا شوند.

بیشتر بخوانید!
✅ چهارمین همایش زلزله،مدیریت بحران،دورنمای آینده

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*