اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

نبض مشهد ثبت می شود

لطفاورود یا ثبت نام برای پسند کردن پست.
خبرها
IMG 20190306 121601 864 - نبض مشهد ثبت می شود

نبض مشهد ثبت می شود

اولین دستگاه نسل جدید شتاب نگار در پایگاه چندمنظوره مدیریت بحران در مشهد رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان، صبح امروز پانزدهم اسفندماه در مراسمی با حضور شکرچی‌زاده، معاون وزیر راه و شهرسازی،محمد رضا اخوان عبداللهیان مدیرکل راه و شهرسازی، محمدرضا کلایی شهردار مشهد و محمد حسین شرکاء رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و مدیران شهری و استانی، از اولین دستگاه نسل جدید شتاب نگار در پایگاه چندمنظوره مدیریت بحران واقع در بولوار نماز رونمایی شد. 

دکتر محمدرضا کلایی در این مراسم اظهار کرد: بروزرسانی استانداردها، منطبق شدن با تکنولوژی جدید و نیاز به بروز‌آوری موضوعی است که باید به صورت مستمر دنبال شود و وظایف شهرداری را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

شهردار مشهد افزود: انطباق با استانداردهای مدیریت بحران مساله‌ای نیست که روزی بخواهیم ادعا کنیم به پایان آن رسیده‌ایم و همواره تلاش می‌شود سطح ایمنی را در مشهد ارتقاء داده و نحوه واکنش خود را افزایش دهیم.

وی خاطر نشان کرد: مدیریت شهری فارغ از وظایف ذاتی خود می‌کوشد موضوع هماهنگی با سایر دستگاه‌ها را دنبال کند و اگر اختلالی در این زمینه وجود دارد، مرتفع سازد.

کلایی افزود: در این راستا با همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی شاهد بهره‌برداری از این دستگاه‌های شتاب‌نگار در مشهد هستیم.

وی وضعیت مشهد را در زمینه پیشیابی زلزله مثبت خواند و گفت: در حال حاضر مشهد وضعیت مناسبی دارد و دستگاه‌های متولیان حوزه دانشی مدیریت بحران نیز در این زمینه فعال هستند.

شهردار مشهد بیان کرد: البته در این زمینه نهادهای دانشی مانند دانشگاه فردوسی مشهد باید قوی‌تر به مساله ورود کنند.

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد نیز در این مراسم اظهار داشت: امکان پیشیابی زلزله در مشهد با استفاده از داده‌های واقعی اطلاعات زلزله و جنبش زمین محقق شد.

امیر عزیزی ادامه داد: از این پس با استفاده از دستگاه‌های شتاب نگار می‌توان از داده‌های واقعی به عنوان یکی از راه‌های مربوط به پیشیابی زلزله بهره برد.

وی با اشاره به بکارگیری سیستم‌های به روز مدیریت بحران در جهان، افزود: در این سیستم‌ها دو حوزه هشدار عمومی و هشدار زود هنگام مطرح است و نصب شتاب نگارها در شهر مشهد می‌تواند آغازی باشد تا به سراغ پروژه‌های هشدار زود هنگام برویم.

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد با بیان اینکه شعار مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر مشهد بر هوشمندسازی شهر است، ادامه داد: یکی از گام‌های بزرگ در راستای هوشمندسازی، نصب دستگاه‌های شتاب نگار است. دستگاه‌هایی که با وجود تحریم‌های شکل گرفته، خریداری شد و در مشهد نصب می‌گردد.

عزیزی خاطرنشان کرد: چند دهه است امکان ثبت و ضبط اطلاعات زلزله و جنبش زمین در مشهد وجود ندارد و این موضوع یکی از دغدغه‌های کسانی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند.

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد بیان کرد: دستگاه‌هایی که هم اکنون در مشهد نصب شده دستگاه‌های آنالیز مربوط به دهه‌های قبل است اما امروز اولین دستگاه نسل جدید شتاب‌نگار در این کلانشهر نصب شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

گفتنی است، با رونمایی از این دستگاه، به صورت همزمان ۱۰ دستگاه دیگر شتاب نگار در مشهد نیز بهره‌برداری شد.

 

 

اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

«جمسا» جامع مهندسان ساختمان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *