اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

معاون وزیر کشور: ۱۴ هزار میلیارد ریال به نوسازی بافت اطراف حرم مطهر رضوی اختصاص یافت

لطفاورود یا ثبت نام برای پسند کردن پست.
خبرها
photo 2019 03 02 14 55 18 - معاون وزیر کشور:  ۱۴ هزار میلیارد ریال به نوسازی بافت اطراف حرم مطهر رضوی اختصاص یافت

به گزارش  جمسا ، مهدی جمالی نژاد، معاون وزیر کشور  در پایان سفر کاری خود به مشهد مقدس به همراه مجید عبداللهی، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور،مهدی سالیانی،مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی، وحید قربانی، مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری، شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی شهرداری مشهدو سید مصطفی نعمتی، شهردار منطقه ثامن از پروژه های طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی، بافت تاریخی منطقه ثامن و خانه_موزه شهیدان دهنوی بازدید به عمل آورد و با پدر شهیدان دهنوی دیدار کرد.


جمالی‌نژاد همچنین در حاشیه بازدید از طرح نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم، درباره روند نوسازی و بهسازی این طرح و برنامه دولت برای به سرانجام رساندن آن گفت: امروز نقدهای مختلف در این طرح احصا شده و مدیریت شهری هم همواره در این زمینه تلاش کرده است با وجود این نقدها پروژه حرکتی رو به جلو داشته باشد.

وی  با بیان اینکه این  پروژه تا امروز با تملک بیش از ٨۵ درصد اراضی، بیش از ۵٠ درصد پیشرفت داشته است، خاطر نشان کرد: با تأکید بر اینکه طرح نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مربوط به تمام کشور است  و  در این راستا دولتمردان و همه مسئولان کشوری در تلاش برای به سرانجام رساندن آن هستند. به همین دلیل، ما نیز در وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها به دنبال تسهیل و تسریع در این طرح با همکاری تنگاتنگ مدیران شهری و استانی هستیم.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه خوشبختانه برای سال آینده در بحث بازآفرینی و کمک‌های دولت در قالب اوراق مشارکت در راستای این این طرح شرایط خوبی دیده شده است‌ افزود: ١۴٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه طی سال آینده دیده شده که با سهم پنجاه‌درصدی دولت و سهم پنجاه‌درصدی شهرداری مشهد مبلغ خوبی است و در صورت اجرایی شدن، سال ٩٨ سال طلایی برای طرح نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم خواهد بود..

وی گفت : در بودجه سال آینده برای طرح بازآفرینی و کمک دولت از طریق انتشار اوراق مشارکت رقم خوبی در نظر گرفته شده که در صورت تخصیص، سال طلایی برای این پروژه خواهد بود.

جمالی نژاد افزود : پروژه نوسازی بافت اطراف حرم مطهر رضوی مربوط به شهر مشهد نیست بلکه پروژه ای متعلق به کل کشور است و همه باید در اجرای این پروژه اهتمام داشته باشند.

وی گفت : تمامی کسانی که دغدغه توسعه پایدار شهر مشهد را دارند باید از این پروژه حمایت کنند تا در کوتاه ترین مدت به سرانجام برسد.

 

اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

«جمسا» جامع مهندسان ساختمان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *