----- نکات مهندسی :
✅ نسبت آب به سيمان مهمترين علمل در مقاومت فشاري بتن ✅ تيرهای با دهانه بيش از 5 متر پايه هاي اطمينان الزامي است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مهندسی شهرسازی
تبیین جایگاه مهندسان شهرساز در تهیه دستور نقشه و صدور پروانه ساختمانی
تبیین جایگاه مهندسان شهرساز در تهیه دستور نقشه و صدور پروانه ساختمانی

تبیین جایگاه مهندسان شهرساز در تهیه دستور نقشه و صدور پروانه ساختمانی

تبیین جایگاه مهندسان شهرساز در تهیه دستور نقشه و صدور پروانه ساختمانی گروه تخصصی شهرسازی روز سه شنبه ۲۶ شهریور در شورای مرکزی تشکیل جلسه داد و در خصوص ارائه دیدگاه ها، مفاد آموزشی و چک لیست مرتبط با تعمیرات و نگهداری ساختمان در حوزه رشته شهرسازی منطبق با مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان به […]

تبیین جایگاه مهندسان شهرساز در تهیه دستور نقشه و صدور پروانه ساختمانی

گروه تخصصی شهرسازی روز سه شنبه ۲۶ شهریور در شورای مرکزی تشکیل جلسه داد و در خصوص ارائه دیدگاه ها، مفاد آموزشی و چک لیست مرتبط با تعمیرات و نگهداری ساختمان در حوزه رشته شهرسازی منطبق با مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان به بحث و بررسی پرداخت .

 به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان(شورای مرکزی)، بر اساس این مذاکرات و پیشنهاد های این گروه تخصصی، ابنیه و ساختمان ها در طول دوره بهره‌برداری، روند کاهش کیفیت را طی می‌کنند که لازم است برای کنترل و جلوگیری از تشدید آنها برنامه ریزی شود.

  نگهداری از ساختمان فقط به بخش های داخلی آن محدود نمی شود، بلکه کلیه عناصر ارتباط دهنده یک بنا به شهر و سکونتگاه را در بر می‌گیرد.

 در این راستا مقرر شد نماینده‌ای از گروه شهرسازی به هیات رئیسه شورای مرکزی معرفی و برای تدوین چک لیست های مرتبط شهرسازی اقدام شود.

هماهنگی با مدیر کل دفتر نظارت بر طرحهای توسعه شهری در خصوص جایگاه مهندسان شهرساز در تهیه دستور نقشه و صدور پروانه ساختمانی از دیگر پیشنهادهای این گروه بود.

 برگزاری جلسه با معاون امور عمرانی و مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران با موضوعات نظارت مهندسان شهرساز در تفکیک اراضی شهری و روستایی، انطباق شهری ساختمان، سیما و منظر و بازپیرایی جداره های شهری و پدافند غیر عامل در شهرسازی و نحوه برگزاری روز جهانی شهرساز ، نیز در این جلسه گروه تخصصی مطرح گردید.

بیشتر بخوانید!
در ديدار دكتر محمد هادي مهدي نيا با اعضاي هيئت رئيسه و عضو شهرساز هيئت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*