اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

از مشکلات صنعت ساختمان تا درخواست هایی از سازمان نظام مهندسی ساختمان در تریبون آزاد جمسا

لطفاورود یا ثبت نام برای پسند کردن پست.
خبرها
01 jamsa 1 - از مشکلات صنعت ساختمان تا درخواست هایی از سازمان نظام مهندسی ساختمان در تریبون آزاد جمسا

تریبون آزاد مهندسان ساختمان در نمایشگاه بین المللی ساختمان مشهد با حضور گرم متخصصان این صنعت برگزار شد، در ادامه برخی از اظهارنظرها و درخواست های مطرح شده را می خوانیم:

– شرایط اقتصادی کشور مطلوب دومین صنعت بزرگ کشور نیست و سطح بالایی از اشتغال زایی به خطر افتاده است، دستگاه ها و مسئولان ذربط این صنعت، سیاست گذاری درستی در این زمینه داشته باشند.

– مشتاق حضور سازمان نظام مهندسی ساختمان و ایجاد ارتباطی صمیمانه با اعضای خود بودیم و امیدواریم در سال آینده سازمان در نمایشگاه حضور داشته باشد.

– نظام مهندسی ساختمان استان، تعادلی در حمایت از مالکان و اعضای خود داشته باشد و به نظر نرسد که همواره مالکان تحت حمایت هستند.

– حادثه ها در عرصه کاری مهندسان ساختمان معمولا متأثر از عوامل چندوجهی هستند درصورتیکه بار تمامی آن بر دوش خود مهندس است، بیمه مسئولیت هم دارای اما و اگر های زیادی است که دردی از مهندس دوا نمی کند. خواهشمندم ساز و کاری مناسب و عادلانه تدبیر شود.

– تعویض ناظر، تنها با اجازه مالکان شرایط نامطلوبی برای برخی مهندسان ایجاد کرده است، خواهشمندیم در شرایطی منطقی به مهندسان هم این حق را بدهید.

– لطفا از نابرابری تعرفه ها هم بنویسید، فاصله زیادی میان تعرفه دریافتی مهندسان عمران و معماری با مهندسان مکانیک برق و تاسیسات وجود دارد درصورتیکه مباحث فنی و تخصصی و همچنین مسئولیت های مترتب بر آن در رشته های ذکر شده کم نیستند و گاها بیشتر است.

– با توجه به جمع آوری دبیرخانه و الکترونیکی شدن امور در سازمان با مشکلاتی مواجه شدیم، نظیر اینکه همه موضوعات قالب بندی نشده و در صورت انتخاب موضوع متفرقه با برگشت خوردن نامه مواجه می شویم.

– محدودیت عضوگیری سازمان به هفت رشته نمی تواند پاسخگویی رشته های مرتبط دیگر باشد، پیشنهاد می کنم طی آزمون هایی رشته های مرتبط دیگر را نیز سازمان جذب نماید.

– در خصوص شیوه هزینه کرد حق عضویت ها و خدماتی که پیرو آن به مهندسان ارایه می شود، شفاف سازی لازم صورت گیرد.

جامعه مهندسان ساختمان ایران در پایان از شما دعوت می کند تا نظرات خود را در ذیل این خبر مطرح نمایید.

اپلیکیشن سامانه جامعه مهندسان ساختمان ایران

«جمسا» جامع مهندسان ساختمان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *